7 טיפים לבחירת מוצרי פרסום לכנסים ותערוכות

חלוקת מתנות ומוצרים שונים בכנסים ותערוכות היא נוהג מקובל מאוד ויש לו סיבות טובות. יחד עם זאת, אחת השאלות שתמיד מעסיקות את מפיקי הכנסים והתערוכות ואת בעלי הדוכנים בהם, הוא אילו מוצרים כדאי לחלק באירוע המתקרב. במאמר הבא נביא בפניכם 7 טיפים לבחירת מוצרי פרסום לכנסים ותערוכות.

חשיבות חלוקת המוצרים

רגע לפני שנביא את הטיפים כדאי להגיד כמה מילים על הנוהג עצמו. כאמור, יש כמה מטרות לחלוקת מוצרי הפרסום בכנסים ותערוכות. מטרה ראשונה היא להגביר את שביעות הרצון של המשתתפים באירוע ולתת להם מזכרת ממנו, עם הרגשה שחשבו עליהם ושהמפיקים או העסק המסוים השקיעו בהם. כמו כן, מתנות מייצרות הכרת תודה המלווה ברמה מסוימת של מחויבת כלפי המעניק שלהן, מה שמגביר את הסיכוי להפיכת מקבל המתנה ללקוח אמיתי המבצע רכישה ו/או ממליץ על העסק לאחרים. בנוסף, מתנות פרסום המחולקות על ידי בעלי דוכנים נועדו משוך את הקהל לעבר הדוכן, כלומר להוות מעין תמריץ או אטרקציה שאותו מנצלים על מנת להפנות את תשומת הלב לעבר מוצרי העסק עצמם. מלבד זאת, מתנות פרסומיות כשמן כן הן – נועדו לפרסם את העסק על ידי כך שהן מלוות את המקבל במקומות שונים, וממשיכות לפעול לא רק עליו אלא גם על אנשים אחרים שנחשפים למוצר. 

אז איך בוחרים מוצרי פרסום לכנסים ותערוכות?

כמובטח, לפניכם 7 טיפים לבחירת מוצרי פרסום לכנסים ותערוכות:

  1. מסגרת תקציב – איך שלא תהפכו את זה, ובכל מטרה שתרצו להשיג, בסופו של דבר אתם מוגבלים למסגרת תקציב מסוימת. לכן, יש להגדיר את הטווח שלה פחות או יותר עוד לפני שמתחילים לחפש מוצרים שונים באתר שלנו. כפי שתראו יש קשת רחבה של מוצרים בטווחי מחירים נרחבים, ולכן הגדרה מראש של התקציב תאפשר לכם לבצע סינון יותר ממוקד ורלוונטי. כמובן שמסגרת התקציב מושפעת מכמות המתנות שאתם מעוניינים לחלק, וזאת כתלות במספר האנשים העומדים להשתתף בכנס או שתרצו למשוך אל הדוכן. חלקו את מסגרת התקציב העומדת לרשותכם במספר המתנות הנדרש, ותקבלו את הסכום שיש לכם פר מתנה.
  2. שימושיות – כפי שאמרנו, למוצרי פרסום המחולקים בכנסים יש מטרות כגון הגברת שביעות הרצון ומיתוג העסק שלכם במרחבים שונים. לשם כך, חשוב מאוד שהמתנות שאתם בוחרים יהיו שימושיות, כלומר שהמקבל יוכל להשתמש בהן בחיי היומיום. הדבר יזכיר לו באופן קבוע את מעניק המתנה, וכמו כן יפרסם אתכם במקומות שונים. לדוגמא, ניתן להעניק כוסות תרמיות, משטחים לעכבר, סט מגבות, מחברות ספיראלה, מחזיקי תג עובד, מטריות, פותחני בקבוקים ועוד הרשימה ארוכה.
  3. קהל היעד – כדי שהמתנה תהיה שימושית ורלוונטיות למקבלים יש לחשוב היטב על מאפייני הקהל הצפוי להגיע לכנס או לתערוכה, או שתהיו מעוניינים למשוך לדוכן שלכם. לדוגמא, יש הבדל בין קהל של אנשי הייטק, אנשי תעשיית הרפואה, רואי חשבון, עורכי דין, חקלאים וכן הלאה. חשבו על תחומי העניין של קהלי העד שלכם, מה יכול להתאים לשימוש בשגרת יומם, מה ישמחו לקבל, מה יהוו אטרקציה בשבילם, וכדומה.
  4. העסק והמוצרים שלכם – ככל הניתן השתדלו שמוצרי הפרסום שאתם מחלקים יתכתבו עם אופי העסק שלכם או עם התדמית שאתם רוצים לשדר. כך למשל, אם אתם מעוניינים לשדר איכות חיים, בריאות ואיכות הסביבה תוכל לבחור סוקולנטים וקקטוסים בכלי קרמיקה או מארז תה משובח. אם אתם רוצים לשדר יותר מסרים מתקדמים כדאי ללכת על גדג'טים מדליקים כמו רמקול בלוטוס' עמיד במים, מכתבייה המשולבת עם משטח טעינה, תחנת טעינה חשמלית אלחוטית המשולבת עם שעון רדיו, וכדומה. ואם אתם רוצים לשדר יותר יוקרה והשקעה בלקוחות, תוכלו לבחור למשל מארז וויסקי מהודר, תיק למחשב נייד ועוד.
  5. מועדים מיוחדים – לעיתים קרובות תערוכות וכנסים נערכים בקרבה למועדים מיוחדים או בתקופות ספציפיות בשנה. ניתן בהחלט להתאים את המתנה למועדים הללו. כך למשל, אם הכנס נערך בימות הקיץ ניתן לחלק מגבות מיקרופייבר לשהייה על חוף הים או בבריכה, ואם הכנס נערך לקראת ראש השנה אפשר לחלק סט פורס תפוחים. 
  6. לקנות מהמקום הנכון – אם תחפשו מוצרי פרסום באינטרנט תראו שיש לא מעט אתרים המציעים אותן. אכן, קניית המתנות דרך הרשת נותנת כמה יתרונות חשובים כמו נוחות ופשטות ההזמנה, חיסכון בזמן ובטרדות, ולרוב גם הצעות מחיר יותר משתלמות הנובעות מעלויות האחזקה הנמוכות יחסית של אתרים. יחד עם זאת, שימו לב שמאחורי האתר עומדת חברה ישראלית רצינית המשרתת לקוחות רבים, המציעה מגוון רחב של מוצרי פרסום שניתן לחלק בכנסים ותערוכות. כמו כן, שימו לב שהחברה מציעה אספקה מהירה של המוצרים, או לפחות מספיק מהירה כדי שתהיו מוכנים עם המתנות לכנס. ולבסוף, חשוב מאוד שהחברה תפעיל שירות לקוחות זמין שעימו תוכלו להתייעץ אודות בחירת המתנות לכנס, ותוכלו לקבל מענה לכל שאלה, התלבטות או בעיה בצצה בדרך.
  7. פנו אלינו – be4u הוא אתר שתחום התמחותו המרכזית הוא מוצרי פרסום ומתנה. אנו בטוחים שנוכל להפנות אתכם אל המוצרים המתאימים ביותר, אז אל תהססו לעיין באתר ו/או להתקשר אל שירות הלקוחות שלנו.